koše+cyklostezky

Dobrý den chci se zeptat zdali by bylo možné po obci umístit koše se sáčkami na psí exkrementy? A ještě by mě zajímalo zdali se uvažuje o nějaké cyklostezce směr Olomouc nebo Prostějov? Děkuji

Odpověď - koše+cyklostezky

O umístění košů na psí exkrementy jsme zatím neuvažovali. Jejich rozmístění je samozřejmě možné a bylo by asi i žádoucí. Jen nevím, zda by se neminulo účinkem. Vidíme to na příkladu běžných odpadkových košů. Domnívám se, že jich je po obci rozmístěno dostečné množství a přesto s jejich využíváním má řada našich spoluobčanů velký problém. Je ovšem pravdou, že by stálo za úvahu zamyslet se na mobiliářem v obci celkově. 

O cyklostezce směrem na Prostějov jsme zatím neuvažovali, ani v předchozím zastupitelstvu, ani v současném. Doposud tomuto účelu sloužila "stará silnice" do Prostějova. Pokud jde o cyklostezku do Olomouce, je zpracována projektová dokumentace cyklostezky (na našem katastrálním území) podél říčky "Blaty", která by měla navazovat na cyklostezku Hněvotín - Olomouc. Jednání se zástupci Hněvotína ukázala, že i jejich obec má na této cyklostezce zájem a uvažuje o její prodloužení směrem na Těšetice. V letošním roce jsme podali žádost na vybudování této cyklostezky do ROP Střední Morava, ale neuspěli jsme. Podle mého soudu by ale bylo potřebné vybudovat cyklostezku mezi Olšany a Lutínem.

Odpověděl: Milan Elfmark
Datum odpovědi 05.12.2011 

Jméno a příjmení: 
Nováková