Informace z regionu

Přihlásit se k odběru zdroj Informace z regionu Informace z regionu
Z okolí - Prostějovský deník (prostejovsky.denik.cz)
Aktualizace: 1 hodina 9 min zpět

Lidé nechtějí na Kopečku vězně. Podepisují petici

3 hodiny 10 min zpět
Odpor proti zařízení pro propuštěné vězně na Svatém Kopečku roste. Přidávají se okolní městské části a obce. Pod peticí, která je k dispozici na řadě míst, jsou během prvních dnů stovky nesouhlasných podpisů. Sociální služba, která mezitím získala registraci, podle kritiků na Kopeček nepatří. I kvůli již existujícím zařízením. Zátěž by narostla. Křesťanský spolek, jenž chce pobytovou službu poskytovat, věří, že se mu nakonec podaří obavy vyvrátit.

VIDEO: Na setkání Hanáků dorazilo pět set lidí. Někteří i z Prahy

Čt, 09/28/2023 - 18:11
Záplava barev a kroje z různých oblastí Hané - od Prostějova přes Litovel až po Kroměříž. Tradiční Setkání Hanáků letos hostilo město Kojetín, odkud pochází významná rodačka - sběratelka lidových písní a tanců Ludmila Mátlová-Uhrová. Poctou této osobnosti, která se zasloužila o uchování tradic, bylo nejen taneční pásmo, ale i výstava ve Vzdělávacím a informačním centru v Kojetíně. Na Setkání Hanáků dorazila i dcera legendární folkloristky Anna Antlová.

VIDEO: Věžky obsadili zahrádkáři. Odstartovala tradiční výstava

Čt, 09/28/2023 - 16:08
Davy zahrádkářů a kutilů od čtvrtečního rána obsadily Věžky na Kroměřížsku, kde začala podzimní prodejní výstava Zahrada Věžky. V areálu tamního zámeckého parku potrvá až do konce týdne.

Květinová soutěž: Lucii Klemsové fandilo okolí, Jan Tomíček vytvořil oázu

Út, 09/26/2023 - 13:41
Na Šumpersko putovaly ceny letošního ročníku soutěže nejkrásnější květinovou výzdobu Olomouckého kraje. V obou kategoriích uspěli účastníci z podhůří Jeseníků. Lucii Klemsové fandil široký okruh známých, Janu Tomíčkovi se podařilo k nepoznání proměnit zahrádku u roubenky v malé osadě.

Uzavírka průtahu odřízla Globus i City. Musí se oklikou, parkoviště poloprázdné

Po, 09/25/2023 - 19:34
Uzavírka městského průtahu „odřízla“ olomoucké motorizované zákazníky od nákupního a společenského centra v Pražské ulici.

Zaparkoval auto a bagr musel okolo

Út, 09/19/2023 - 10:42
Kuriózní situace nastala v jedné z olomouckých ulic, kde se dělníci pustili do plánované rekonstrukce silnice. Na „ostrůvku“ z dlažebních kostech na Gorazdově náměstí uvízlo auto, se kterým řidič včas neodjel ze staveniště. Odtahu nakonec těsně unikl.

Dny NATO skončily, letos přilákaly 185 tisíc lidí, tahákem byly stíhačky

Ne, 09/17/2023 - 19:15
Velkolepá armádní show skončila. Dvoudenní Dny NATO na letišti v Mošnově letos navštívilo během víendu přibližně 185 tisíc lidí, což je oproti loňskému roku zhruba o 75 tisíc návštěvníků více. Pořadatelů uvedli, že vycházejí z policejních údajů. Co všechno letos vojenská přehlídka nabídla? Nesla se ve znamení modernizace armády. 

Dny NATO 2023: První den na letiště zamířilo sto tisíc lidí, tvořily se kolony

So, 09/16/2023 - 18:15
V současné době jedna z největších bezpečnostních show v Evropě, ostravské Dny NATO, mají za sebou první den. Sobota na letiště v Mošnově přilákala sto tisíc lidí. Zhruba od osmi hodin rána až do odpolední 16. hodiny se v okolí tvořily několikakilometrové kolony. Někteří řidiči v nich uvízli na několik desítek minut. Po 16. hodině se provoz již zklidnil. V neděli od osmi hodin rána bude akce pokračovat. 

Dny NATO začaly: Tvoří se kolony i u sjezdu z dálnice, policie usměrňuje provoz

So, 09/16/2023 - 07:00
/PROGRAM, DOPRAVA/ A je to tady. Dny NATO 2023, v současné době největší bezpečnostní přehlídka v Evropě, startují. Piloti z různých zemí světa i příslušníci speciálních jednotek na mošnovském letišti u Ostravy mají připravenou velkolepou show. Tradičně se očekává účast desítek tisíc lidí a tedy i kolony. Policie podobně jako v předchozích letech zřídila speciální telefonní linku. Co všechno Dny NATO letos nabídnou a na co se připravit?