Informace z regionu

Přihlásit se k odběru zdroj Informace z regionu Informace z regionu
Z okolí - Prostějovský deník (prostejovsky.denik.cz)
Aktualizace: 1 hodina 11 sek zpět

Hotel Perk dostal nový kabát a čeká na první hosty

St, 05/31/2023 - 21:51
Rekonstrukce šumperského hotelu Perk vrcholí. Patrná je nová podoba budovy. První hosty hotel, který Šumperané desítky let znali pod názvem Grand, přivítá v závěru června.

Cestování s Rodinnými pasy je výhodné

Po, 05/29/2023 - 19:30
Výlet čtyřčlenné rodiny, která se vydá třeba z Prostějova na Svatý Kopeček u Olomouce nebo do Zoo Lešná, není při dnešních cenách nijak levnou záležitostí. Jak ušetřit, aby rodinný rozpočet nekrvácel příliš a lidé si mohli návštěvu oblíbených míst dovolit? Pomocí je dnes projekt Rodinných pasů, které nabízí Olomoucký kraj.

Vysokou dotaci na rekonstrukci fary získala Charita

Po, 05/29/2023 - 13:10
Už letos na podzim by mohla začít rekonstrukce fary v Předmostí a přístavba nového objektu, ve kterém vznikne moderní zázemí pro pracovníky ambulantních a terénních služeb přerovské Charity. Na projekt za zhruba 90 milionů korun se podařilo získat dotaci Ministerstva práce a sociálních věcí.

Cynický vrah z herny dostal doživotí

Čt, 05/25/2023 - 09:21
Olomoucký krajský soud ve čtvrtek uložil doživotní trest vězení 73letému Adolfu Hlubikovi za vraždu pracovnice herny v Olomouci. Senior při loupežném přepadení loni v květnu střelil ženu do hlavy. V nemocnici bojovala deset měsíců o život, letos v březnu zraněním podlehla.

Vesnice plánují osadit solárními panely školy, úřady nebo čističky

St, 05/24/2023 - 12:32
Šetřit peníze za energie a osadit solární panely všude tam, kde je to možné. Obcí, které chystají výstavbu vlastních solárních elektráren v Olomouckém kraji, přibývá. Velmi dobré zkušenosti s fotovoltaikou mají například v Nemili na Šumpersku. Rozšířit ji postupně chtějí na střechy všech obecních budov.

Koloběžky jezdí krajským městem. Zůstávají bílé zóny

St, 05/24/2023 - 12:20
Vyzkoušet si jízdu na půjčené elektrické koloběžce mohou obyvatelé krajského města už několik let. Pro letošní sezonu mohou využít nabídku tří firem a kdo raději takzvaně šlápne do pedálů, může si v ulicích hanácké metropole místo koloběžky půjčit bicykl.

Poprava ženy v herně u soudu, střelci hrozí doživotí

St, 05/24/2023 - 10:59
Před olomouckým krajským soudem ve středu stanul třiasedmdesátiletý Adolf Hlubik obžalovaný z vraždy pracovnice herny v Olomouci. Podle obžaloby ji loni v květnu střelil z bezprostřední blízkosti do hlavy poté, co mu odmítala vydat peníze. Žena několik měsíců bojovala v nemocnici o život, letos v březnu však svým zraněním podlehla.

Olomouc bude mít nový zimák. Multifunkční hala vyroste na zelené louce

Út, 05/23/2023 - 19:25
Rada města Olomouce preferuje v otázce budoucnosti olomouckého zimáku soukromý projekt multifunkční haly v lokalitě Nová Velkomoravská. Tu v rámci výstavby nové čtvrti chystá developerská společnost Redstone. Po seznámení se s analýzou všech variant tak rozhodli radní na svém úterním zasedání. Těsnou většinou.