Informace z regionu

Přihlásit se k odběru zdroj Informace z regionu Informace z regionu
Z okolí - Prostějovský deník (prostejovsky.denik.cz)
Aktualizace: 57 min 57 sek zpět

FOTO: Otvírák s Knechtovou a Hrůzou bavil i chutnal. Speciály tekly proudem

9 hodin 33 min zpět
V areálu Pivovaru Litovel bylo v sobotu plno. Otvírák nezklamal a nabídl kvalitní muziku a ještě lepší pivo. Muzikanti to rozjeli na dvou hudebních scénách, kde se vystřídala více než desítka interpretů. Mezi hlavní hudební taháky patřili Katarína Knechtová, Michal Hrůza a oblíbená kapela Stracené ráj.

Letní vlna covidu dál zpomaluje, v nemocnicích jsou omezeny návštěvy

So, 08/13/2022 - 10:19
Letní vlna covidu v Olomouckém kraji postupně slábne. Za poslední týden opět mírně klesl počet nově nakažených. V nemocnicích se nezvyšují počty hospitalizovaných. Před návštěvou na lůžkových odděleních v nemocnicích či domovech pro seniory by se blízcí měli informovat o platných opatřeních. Aktuálně přistoupila k vyhlášení zákazu návštěv Onkologická klinika Fakultní nemocnice Olomouc.

VIDEO: Opravený sv. Kryštof se vrátil na obchvat Olomouce

Pá, 08/12/2022 - 14:03
Bronzová socha svatého Kryštofa, kterou vloni na podzim někdo rozřezal v dolní části, je opět na svém místě na kopci u dálnice D35 u Olomouce. Patron všech cestovatelů a poutníků tak opět bdí nad řidiči projíždějícími po obchvatu Olomouce.

V Rapotíně objevili množírnu, s desítkami zanedbaných psů

Út, 08/09/2022 - 13:57
Množírnu psů odhalili inspektoři veterinární správy v Rapotíně na Šumpersku. Na dvoře i uvnitř domu napočítali desítky zvířat ve značně zanedbaném stavu. Inspektoři již navrhli odebrání psů chovateli a podali podnět policii pro podezření z trestného činu týrání zvířat.

Počet nově nakažených mírně klesl. Letní vlna covidu ustupuje

Po, 08/08/2022 - 13:03
Letní vlna epidemie koronaviru v Olomouckém kraji zřejmě ustupuje. Nasvědčuje tomu mírný pokles denních záchytů nově nakažených v minulém týdnu. V nemocnicích leží jednotky covid pozitivních, nejvíce v Prostějově, kde oproti konci července počet hospitalizovaných s koronavirem stoupl na 17.

FOTO: Hanácké Woodstock přilákal ve Velké Bystřici tisícovku lidí, najděte se

Ne, 08/07/2022 - 00:15
Pohodová nálada a skvělá hudba, která roztančila posluchače pod pódiem - takový byl letošní ročník festivalu Hanácké Woodstock ve Velké Bystřici.

Seniorské cestování po krásách kraje začíná. Jak si objednat dotovaný zájezd?

Pá, 08/05/2022 - 09:59
Za krásami Olomouckého kraje opět mohou vyrazit senioři starší 60 let. Díky dotaci zaplatí za celodenní zájezd s obědem, dopravou klimatizovaným autobusem a průvodcem jen 200 korun. Na výběr mají desítky turisticky atraktivních míst.

Šeptá mamince postřelené v herně: Musíme vyhrát. Chce vyšetřit propuštění vraha

Čt, 08/04/2022 - 14:34
Neobyčejná solidarita lidí pomáhá rodině ženy, kterou v květnu v herně v Olomouci střelil z revolveru do hlavy recidivista. Ten je ve vazbě, zatímco sedmapadesátiletá žena stále bojuje o život. Příbuzní se chtějí obrátit na úřady, aby prověřily, zda se dalšímu zločinu tohoto kriminálníka nedalo zabránit.