Informace z regionu

Přihlásit se k odběru zdroj Informace z regionu Informace z regionu
Z okolí - Prostějovský deník (prostejovsky.denik.cz)
Aktualizace: 3 min 35 sek zpět

Problém v Beskydech. Čidla ukazují, že návštěvnost Lysé hory je doslova na hraně

7 hodin 3 min zpět
/SERIÁL/  Nemá to nic společného s „velkým bratrem“ či „trasováním“, ochranáři jen vyhodnocují vytíženost vybraných turistických stezek… a ta červená z Ostravice skutečně nemá konkurenci.

Roční holčička ušla tři kilometry. Hledal ji vrtulník i policejní pes

Po, 08/02/2021 - 18:55
Na Jevíčsku se v pondělí odpoledne ztratila roční holčička. Pátrací akce s vrtulníkem a psovody měla šťastný konec. Malá "turistka" se našla v pořádku. Jedenapůlroční holčičku objevil asi tři kilometry od chaty, kde se prarodičům ztratila, náhodný chalupář.

OBRAZEM: Zahrada Věžky zaplnila zámecký park. Pohoda, květiny i mlsání

So, 07/31/2021 - 23:08
Jedna z největších zahrádkářských výstav na Moravě. K vidění i nákupu to nejlepší z květin, stromků, keramiky, pečiva slaného i sladkého, klobásek a sýrů, dřevěných výrobků, nářadí a náčiní. 

Ruda u Rýmařova zve v neděli na pouť. Akce oživí národní kulturní památku

So, 07/31/2021 - 13:04
Poutní slavnost se v Rudě u Rýmařova koná v neděli 1. srpna. Věřící se zde setkají s opatem kláštera Nová Říše, a turisté uvidí na vlastní oči, jak procesí absolvuje křížovou cesta po jednotlivých barokních zastaveních až na kalvárii na Křížovém vrchu (589 m n. m.).

Krokodýl stále uniká. Policie šetří, proč majitel zmizení Mirečka oznámil pozdě

Út, 07/27/2021 - 10:06
Krokodýl Mireček se také v úterý pohybuje někde v Ostravě a nikdo zatím neví kde. Policie po ještěrovi stále pátrá a hodně vysvětlování čeká i jeho ostravského chovatele.